понеділок, 26 листопада 2012 р.

З МОСКОВСЬКИМ ПАТРІАРХАТОМ В УКРАЇНИ НЕМАЄ МАЙБУТНЬОГО

Інтерв'ю з письменником Володимиром Даниленко
 
Володимир Даниленко - відомий сучасний український прозаїк, автор книг «Місто Тіровіван», «Сон із дзьоба стрижа», «Лісоруб у пустелі», «Газелі бідного Ремзі», «Кохання в стилі бароко», «Капелюх Сікорського». Його книжки неодноразово одержували літературні нагороди та лідирували у національних книжкових рейтингах. У багатьох своїх творах письменник стосується духовної кризи людини і кризи суспільства. Сьогоднішня розмова з письменником - про кризу церкви.
 
Володимире, у вашому містичному романі «Кохання в стилі бароко» диявол приїжджає в гості до настоятеля Києво-Печерської лаври, оскільки відчуває себе комфортно в цій святині серед близьких йому за духом людей. Ви хочете сказати, що хвороби суспільства безпосередньо пов'язані з кризою церкви?
 
Насправді криза суспільства пов'язана з кризою віри. А церква - відображення того, що відбувається в суспільстві, яке стає все більш меркантильним і все менше хвилюється про віру, совість, християнські ідеали.
 
Сучасну церкву роз'їдають розбещеність і гроші. Ви подивіться, як почастішали в Україну візити патріарха Російської православної церкви Кирила, одержимого пронафталіненою візантійською ідеєю. Як і кожен російський діяч зі старосвітськими комплексами, він - «збирач земель», який найменше переймається проблемами спасіння душі своєї пастви. А в Україні у нього цілком меркантильні інтереси - гроші.