неділя, 15 грудня 2013 р.

Чергове шахрайство Московського патріархату

Шахраї Московського патріархату за допомогою фотошопу прибрали з зображення кардинала Гузара та патріарха Філарета.

Фото Прес-службы УПЦ (МП):


Розгадка тут:

субота, 14 грудня 2013 р.

На круглому столі підтвердилося, що в РПЦ МП немає ні віри, ні духовності

У середу в Києві без участі опозиції відбувся так званий «загальнонаціональний круглий стіл» щодо врегулювання ситуації в країні. Він проходив без представників опозиції. Модератором був екс-президент України Леонід Кравчук.

У засіданні брали участь голова Верховної Ради Володимир Рибак, голова КМДА Олександр Попов , міністр юстиції Олена Лукаш , віце-прем'єр Олександр Вілкул, міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, глава Компартії України Петро Симоненко, екс-спікер парламенту Володимир Литвин. 

Був присутній екс-президент України Леонід Кучма, а також духівники – предстоятель УПЦ КП Філарет і намісник Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський УПЦ Павло (Лебідь). 

ЗАО «РПЦ МП» против сближения России с Европой

РПЦ предостерегает Россию от сближения с Европой. По словам главы отдела внешних церковных связей Московского патриархата митрополита Иллариона, это приведет к навязыванию «безнравственных ценностных установок», главная среди которых – лояльное отношение к однополым бракам, передает его заявление РИА Новости.

«Вот этот вот демонтаж ценностной системы, который сегодня происходит в Европейском союзе, он, конечно, не может нас не беспокоить. Потому что хотя наша страна не является членом Европейского союза, она является, безусловно, частью европейского культурного и цивилизационного пространства. И мы должны понимать, что вот эти ценностные установки, которые сегодня навязываются в Европе… они, конечно, проникают к нам, и они будут проникать – причем любое сближение с Европой будет непременно связано с навязыванием нам вот этих нравственных норм и нравственных установок», – сказал он на форуме «Религия и мир» в агентстве. 

понеділок, 9 грудня 2013 р.

Вінницький піп Виговський начхав на українські закони



29 листопада для попа Виговського спливав термін виконання виданого йому державою припису про знесення незаконно зведеної побудови, демонтажу незаконно встановленого огородження та зариття незаконно викопаного озерця на вулиці Богуна. Мешканці П'ятничан чекали цього дня і обговорювали яким чином піп буде реагувати на припис. Дехто навіть парі укладав – виконає він припис чи ні. 

Звісно, піп Виговський припис не виконав, а ті хто ще був впевнений у його порядності, свої парі програли. Невідомо, яким чином йому знову вдалося обійти закон. Напевно піп бігав по владних кабінетах і переконував: «Не користі заради, а токмо волею пославшего мя Отця!». 

середа, 4 грудня 2013 р.

«Канонічна територія»

Коли, чому й навіщо запущено в широке використання це словосполучення


В останні роки в багатьох православних церковних і біляцерковних ЗМІ Російської православної церкви (РПЦ) доволі часто вживається термін «Канонічна територія». Цей термін став могутнім щитом, який парирує всі зусилля українського суспільства впорядкувати Українське православ’я, отримати для нього необхідний і законний автокефальний статус, іншими словами — відтворити єдину, визнану Вселенським православ’ям Українську церкву. На всі українські зусилля з боку Московської патріархії чутно одну стандартну відповідь: «Україна є канонічною територією РПЦ — українське православ’я є невіддільною частиною московського». Що ж таке власне ця «канонічна територія», до якої ми прикуті?

НА ВІЙНІ ВСІ ЗАСОБИ ХОРОШІ

При звертанні до праць російських богословів як ХIХ, так і ХХ ст. виявляється цікава обставина — термін «канонічна територія» (КТ) там або взагалі не використовується, або згадується у зовсім інших контекстах. Особливо важливим є те, що цього терміну немає в Святому Письмі, а також у Апостольських правилах і в постановах Вселенських соборів. Що зовсім не дивно, бо словосполучення «Канонічна територія» запущене в широке використання сучасними російськими православними богословами-політиками на початку 90-х років минулого сторіччя. Тобто тоді, коли з політичної мапи світу зник СРСР і захиталися імперські позиції РПЦ. Як доказ наведемо слова єпископа Віденського і Австрійського (Московський патріархат) Ілларіона Алфеєва, який говорить у своїй відомій доповіді, «що цей термін виник нещодавно, хоча еклезіологічна (церковна) модель, яка стоїть за ним, бере початок(?) iз апостольських часів...»