четвер, 14 листопада 2013 р.

Манія величі московських попів у збоченій формі

Архієрейський Собор РПЦ в Москві записав усіх православних, які проживають в Україні, під юрисдикцію РПЦ

Про це йдеться в загальному положенні Статуту Російської Православної Церкви, затвердженого 5 лютого 2013 року Архієрейським Собором в Москві.

У документі зазначається, що «юрисдикція Російської Православної Церкви простягається на осіб православного віросповідання, що проживають на канонічній території Російської Православної Церкви: у Російській Федерації, Україні, Республіці Білорусь, Республіці Молдова, Азербайджанській Республіці, Республіці Казахстан, Китайській Народній Республіці, Киргизькій Республіці, Латвійській Республіці, Литовській Республіці, Республіці Таджикистан, Туркменістані, Республіці Узбекистан, Естонській Республіці, Японії, а також на тих православних, що добровільно входять до неї, проживаючи в інших країнах».

Українська Православна Церква (Московського Патріархату) згідно з затвердженим на Архієрейському Соборі загальним положенням Статуту РПЦ, є лише частиною, а точніше «канонічним підрозділом» РПЦ в іноземній державі. Про будь-який статус «незалежності чи самостійності в управлінні» УПЦ (МП) в документі особливим чином не зазначається.

Вищими органами церковної влади в РПЦ визначено Помісний Собор, Архієрейський Собор та Священний Синод на чолі з Патріархом Московським та всієї Русі.

Дорадчим органом вищої церковної влади РПЦ визначено Міжсоборну Присутність.

Також в РПЦ діятиме церковний суд в трьох інстанціях: 1) єпархіальний суд; 2) загальноцерковний суд; 3) суд Архієрейського Собору.

В Статуті також зазначено, що «посадові особи та співробітники канонічних підрозділів, а також клірики і миряни не можуть звертатися до органів державної влади та в цивільний суд з питань, що належать до внутрішньоцерковного життя, включаючи канонічне керування, церковний устрій, богослужбову і пастирську діяльність».

Окрім цього, згідно із Статутом РПЦ, її «канонічні підрозділи не ведуть політичної діяльності і не надають свої приміщення для проведення політичних заходів», пише Православний оглядач.
_________________
Нагадаємо, нещодавно Патріарх УПЦ КП Філарет звернувся до єпископату УПЦ МП із закликом – зберегти від зазіхань та змін Статут і права УПЦ МП на незалежність в управлінні. Зокрема, за його словами, під час Архієрейського собору РПЦ ініціюється рішення, яким би змінювалася структура УПЦ МП та в ній би вводилися митрополичі округи – за прикладом округів, створених у Росії.

«По суті, таке рішення означатиме, що Київська митрополія на чолі з митрополитом Володимиром (Сабоданом) з нинішнього становища єдиного для всіх єпархій УПЦ МП центру перетвориться лише на одну з ряду митрополій Московського патріархату в Україні – поруч із Донецькою, Одеською та іншими», – зауважив Патріарх.

Джерело: zik.ua

Немає коментарів :

Дописати коментар